fbpx

Meistä

Ideas from the world's foremost experts

FranklinCovey North helps organizations achieve new and better results thanks to employees changing their behaviors. Our solutions consist of a wide range of development solutions, methods and tools.

FranklinCovey on monikansallinen kehittämisyhtiö, joka on keskittynyt organisaatioiden suorituskyvyn parantamiseen. Autamme organisaatioita saavuttamaan tuloksia muutostilanteissa, jotka vaativat uudenlaista inhimillistä käyttäytymistä. Ratkaisumme koostuvat laajasta valikoimasta metodeja, työkaluja and osaamista strategian toimeenpanossa, myynnissä, kulttuurimuutoksissa, kestävässä tuottavuudessa, henkilökohtaisessa kehittymisessä ja johtamisessa.

FranklinCovey – globaali yhtiö

FranklinCoveylla on yli 2000 työntekijää maailmanlaajuisesti yli sadassa maassa. Meidän toimeksiantomme lähtevät liikkeelle aina yhdestä ja samasta syystä.

Asiakkaamme haluavat saavuttaa uusia ja parempia tuloksia kestävällä tavalla ja vahvasti henkilöstöä sitouttamalla – lopulta kysymys on kulttuurin rakentamisesta.Uskomme, että useimmat asiat organisaatioissa on kopioitavissa: systeemit, prosessit, tuotteet, hinnoittelumallit, jne. Sen sijaan vahvan ja kestävän kulttuurin kopiointi on huomattavasti vaikeampaa. Kulttuuri muodostaakin koko kilpailuedun ytimen. Kulttuuri ei ole enempää eikä vähempää, kuin ihmisten käyttäytymisten, lausuttujen ja piilevien arvojen sekä niiden normien ja periaatteiden summa, jota kohti organisaatio pyrkii.

Pääsy maailman johtavien asiantuntijoiden ideoihin

Olemme oppineet, että parhaat ja vahvimmat kulttuurit ovat aina tietoisesti luotuja. Ne ovat hyvin johdettuja, niissä on selkeät rakenteet ja niissä puhutaan yhteistä kieltä. Meillä on parhaat keinot tämän fasilitointiin niin valmennuksen, työpajojen, kuin keskustelurakenteiden kautta. Me annamme asiakkaillemme täyden pääsyn työkaluihimme, metodeihimme, sisältöihimme ja ideoihimme – ja maailman johtavien asiantuntijoiden ajatukset kaikilla toimintamme osa-alueilla. Viime vuosina olemme investoineet globaalisti noin 100 miljoonaa euroa tutkimukseen ja tuotekehitykseen, jotta voimme tehdä muutokset mahdolliseksi sitä tavoitteleville organisaatioille.

Meidän strategiamme on tarjota asiakkaillemme aina:

  • Parhaat sisällöt kaikilla edustamillamme osa-alueilla
  • Maailmanlaajuinen ja kattavin sekä korkealaatuisin organisaatio
  • Joustavin malli toteuttaa kehittämisprosessit: digitaalisesti, työpajoissa, valmennustilaisuuksissa – vaikuttavilla kehityspoluilla ryhmille tai yksilöille. Yli 30 saatavissa olevalla kielellä.

FranklinCovey North

Henry Rawet CEO, Senior Partner & Chairman henry.rawet@franklincovey.se
Maud Ekarna Senior Partner & Operations Manager maud.ekarna@franklincovey.se
Adam Eisen Senior Partner & Head of Strategy Execution Practice adam.eisen@franklincovey.se
Maria Laamanen Marketing Manager maria.laamanen@franklincovey.se
Kristin Wikström Client Service Coordinator kristin.wikstrom@franklincovey.se
Vera Wallgren Localization Manager vera.wallgren@franklincovey.se
Anna Salén Financial Manager anna.salen@franklincovey.se
Mats Frisk Senior Consultant mats.frisk@franklincovey.se
Sissel Storesund Senior Consultant sissel.storesund@franklincovey.no
Jukka Sundberg Country Manager Finland & Client Partner jukka.sundberg@franklincovey.fi
Cecilia Wennerlund Senior Consultant & Implementation Specialist cecilia.wennerlund@franklincovey.se
Faiza Khan Business Development Manager faiza.khan@franklincovey.se
Åsa Jacobson (On maternity leave) asa.jacobson@franklincovey.se
Tonje Elisabeth Aaroe Country Manager Norway & Client Partner tonje.elisabeth.aaroe@franklincovey.no

Myynti & Markkinointi

Henry Rawet Client Partner Sweden, Norway, Finland henry.rawet@franklincovey.se
Mats Frisk Client Partner Sweden mats.frisk@franklincovey.se
Adam Eisen Client Partner Sweden, Norway, Finland adam.eisen@franklincovey.se
Sissel Storesund Client Partner Norway sissel.storesund@franklincovey.no
Jukka Sundberg Client Partner Finland jukka.sundberg@franklincovey.fi
Maria Laamanen Marketing Manager Sweden, Norway, Finland maria.laamanen@franklincovey.se
Faiza Khan Business Development Manager faiza.khan@franklincovey.se
Tonje Elisabeth Aaroe Client Partner Norway tonje.elisabeth.aaroe@franklincovey.no

Globaalit toimistot

Argentina
Australia
Austria
Belgium
Bermuda
Botswana
Brazil
China
Czech Republic
Croatia
Estonia
Finland
France
Germany
Greece
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Italy
Japan
Lithuania
Luxemborg
Malta
Morocoo
Mexico
Middle East
Netherlands
New Zealand
Nigeria
Norway
Poland
Portugal
Romania
Russia
Serbia
Slovak Republic
Slovenia
Spain
Sweden
Switzerland
Trinidad & Tobago
Turkey
Uganda
Ukraine
United Kingdom
Urugay
Vietnam

Haluatko kuulla lisää?

Jos olet kiinnostunut kuinka sinun organisaatiosi voi saavuttaa uusia ja parempia tuloksia avullamme, voit ottaa yhteyttä meihin.